Tampon-Druk

Tampondruk

W odpowiedzi na oczekiwania Klientów postanowiliśmy włączyć do naszej oferty możliwość wykonania nadruku metodą tampondruku. Technologia ta działa świetnie przede wszystkim na obłych oraz wypukłych powierzchniach, choć sprawdzi się również do stworzenia nadruku na płaskich przedmiotach. Dużą zaletą tampondruku jest też wykorzystywanie go zarówno do wyrobów z tworzywa sztucznego, drewna, jak i szkła. Ponadto pozwala na przygotowywanie nadruku w dowolnym kolorze, przez co świetnie sprawdzi się do personalizowania np. produktów firmowych.

Na czym polega technika tampondruku?

Jest ona metodą druku pośredniego, umożliwiającą drukowanie na płaskich, wypukłych oraz wklęsłych podłożach. Cały proces tampondruku związany jest z nakładaniem farby drukarskiej na podstawie płytki z konkretnym wzorem za pomocą miękkiego stempla zwanego tamponem. Co ważne, dla dokładności i trwałości nadruku istotny jest odpowiedni dobór kształtu tamponu, a także rodzaju farby. Warto wziąć pod uwagę również rodzaj podłoża, czy jest nim tworzywo sztuczne, guma, metal, skóra, drewno, a może szkło.

Tampondruk – zastosowanie

W KACZPLAST zajmujemy się nie tylko produkcją dozowników do proszku, kieliszków z miarką czy nasadek na aerozole, ponieważ oferujemy też wykonywanie nadruku metodą tampondruku. Jako producent plastikowych miarek o różnych pojemnościach doskonale znamy możliwości oraz ograniczenia w zakresie nanoszenia napisów lub grafik na artykuły o zróżnicowanych kształtach. Dzięki temu wiemy, że tampondruk to idealny sposób na nanoszenie nadruków na długopisy, zapalniczki, pamięci USB, a także kieliszki oraz fiolki. Warto też zaznaczyć, że wymaga on najpierw wykonania odpowiedniej matrycy – innej dla każdego koloru – co bezpośrednio ma wpływ na finalny koszt tampondruku niezależnie od nakładu.

KACZPLAST – postaw na specjalistów od tampondruku z Krakowa

Nie jesteś przekonany czy ta metoda druku jest dla Ciebie? Pozwól, że przedstawimy Ci szeroki wachlarz zalet tampondruku. Wyróżnia się on przede wszystkim stosunkowo niską ceną, która zależeć będzie od stopnia skomplikowania nadruku, jego wielkości, ilości kolorów czy też nakładu. Ponadto tampondruk wykazuje dużą odporność na czynniki mechaniczne oraz ścieranie, przez co jest niebywale wytrzymały. Nie bez znaczenia jest także możliwość doskonałego krycia, które umożliwia tworzenie estetycznych nadruków na przedmiotach o różnej powierzchni. Zależy Ci na doskonałym odwzorowaniu prostych nadruków? Postaw na tampondruk już dziś! Zapraszamy do współpracy!