Tampon-Druk

Tampondruk Poznań

W odpowiedzi na oczekiwania Klientów postanowiliśmy włączyć do naszej oferty możliwość wykonania nadruku metodą tampondruku. Technologia ta działa świetnie przede wszystkim na podłużnych, zaokrąglonych oraz wypukłych powierzchniach, choć sprawdza się również do odbijania różnego rodzaju grafik, w tym liter, sloganów, rysunków, logotypów czy wzorów, na płaskich przedmiotach. Jej dużą zaletą jest też możliwość zastosowania do wyrobów z zarówno tworzywa sztucznego, drewna, jak i szkła. Ponadto tampondruk pozwala na zamieszczenie na artykułach ozdobnych elementów w dowolnym kolorze, przez co doskonale służy do personalizowania produktów firmowych. Klientów z Poznania, a także innych miast zapraszamy do poznania szczegółów oferty!

Na czym polega technika tampondruku?

Technologia, jaką jest tampondruk, to metoda druku pośredniego umożliwiającą odbijanie różnego rodzaju grafik na płaskich, wypukłych oraz wklęsłych podłożach. Cały ten proces związany jest z nakładaniem farby drukarskiej na daną powierzchnię za pomocą miękkiego stempla, zwanego tamponem. Dzięki temu, że jest on elastyczny, dopasowuje się do kształtu przedmiotu. Co ważne, dla dokładności i trwałości druku istotny jest odpowiedni dobór pieczęci, a także dobrej jakości farby. Warto wziąć pod uwagę również typ podłoża – czy jest nim tworzywo sztuczne, guma, metal, skóra, drewno, czy może szkło.

Tampondruk – zastosowanie

Jako producent plastikowych artykułów doskonale znamy możliwości oraz ograniczenia w zakresie nanoszenia napisów lub grafik na przedmioty o zróżnicowanych kształtach. Dzięki temu wiemy, że tampondruk to idealny sposób na trwałe i precyzyjne odbijanie ilustracji na długopisach, zapalniczkach, nośnikach pamięci USB, kieliszkach bądź fiołkach. Warto też zaznaczyć, że wymaga on najpierw wykonania odpowiedniej matrycy – odmiennej dla każdego koloru – co bezpośrednio wpływa na finalny koszt znakowania niezależnie od liczby poddawanych mu artykułów. Chcesz powierzyć fachowcom personalizację gadżetów reklamowych, narzędzi czy innych produktów metodą tampondruku? Skontaktuj się z nami!

KACZPLAST – postaw na specjalistów od tampondruku

Nie jesteś przekonany, czy tampondruk będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem? Pozwól, że przedstawimy Ci szeroki wachlarz zalet tej metody drukowania. Wyróżnia się ona przede wszystkim stosunkowo niską ceną, która zależeć będzie od stopnia skomplikowania projektu graficznego, jego wielkości, ilości kolorów, a także nakładu. Ponadto tampondruk wykazuje dużą odporność na czynniki mechaniczne oraz ścieranie, przez co jest niebywale wytrzymały. Pozwala na uzyskanie efektów w postaci doskonałego krycia, co umożliwia tworzenie wyjątkowo estetycznych odbitek na przedmiotach o różnej powierzchni. Zależy Ci na doskonałym odwzorowaniu prostych nadruków? A może chcesz powierzyć nam znakowanie artykułów złożonymi grafikami? Postaw na tampondruk już dziś! Zapraszamy do współpracy Klientów z Poznania i nie tylko!